Artırılmış Gerçeklik

Müşterileriniz Evinde Görsün!

Müşterileriniz ürünlerinizi cep telefonunun kamerasını kullanarak evinde görebilir!
 Ürünü evinde gören müşterinin satın alma ihtimali artarken iptal & iade oranları azalır.

Evinizi artırılmış gerçeklik ile güçlendirin.

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Ürünlerinizi Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile buluşturalım ve müşterileriniz  sitenizde bulunan ürünleri cep telefonlarının kamerasından evinde görsün! Ürünü evinde gören müşterileriniz ürün ve firmanız arasında doğrudan bir bağ oluşturur. Ayrıca iptal & iade oranları ciddi anlamda düşer!

Hemen Deneyimle!

Artırılmış Gerçekliği hemen deneyimleyin ve müşterileriniz için ne kadar önemli olduğunu fark edin!
Ürünü evinizde istediğiniz köşeye koyun. Ardından bizimle iletişime geçebilirsiniz 🙂

Mimari Destek

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

WEB AR Nedir?

Firmanızın web sitesine entegre ettiğimiz yazılım hizmetidir. Ürün sayfanızın içerisinde Evinde Gör! butonuna tıklayan müşterileriniz ürünlerinizi evinde görür.


Bu destekten nasıl yararlanabilirim?

AR Hizmetini istiyor iseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Firmanız ile bir toplantı yapalım ardından kolaylık AR dünyasına girebilirsiniz. Bizi aramanız yeterli!


Yazılım Hizmeti Hariç Neler Gerekli?

Firmanızın ürünlerinin 3B çizimlerini çıkarıyoruz. Ekstra bir aparata veya cihaza ihtiyaç yok. Cep telefonunuzun kamerasını kullanarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış gerçeklik teknolojisi; görüntülerin 3 boyutlu deneyimlenmesini mümkün kılar. Augmented Reality olarak isimlendirilen bu teknoloji, sanal ortamlarda hazırlanan nesneleri gerçek nesnelerin üzerine yerleştirerek görüntü elde etmeye dayanır. Özetle artırılmış gerçeklik, dış dünyanın dijitale yansıması olarak tanımlanabilir.

07Pixel olarak biz, artırılmış gerçekliğin gücünden yararlanarak hedef kitlesini etkilemek isteyen markalara yönelik hizmet sunuyoruz. Dijital dünyadaki varlığınıza farklı bir boyut kazandırıyor, işletmenizi daha modern bir yapıya kavuşturuyoruz.

Müşteri deneyiminizi en üst düzeye çıkarıyor, ürün ve hizmetlerinizin daha doğru anlaşılmasına imkân tanıyoruz. Marka farkındalığınızın gelişmesi ve işletmenizin dönüşümü için en önemli dinamiklerden biri olacak artırılmış gerçeklik uygulamaları ile çağa ayak uydurmanızı sağlıyoruz.

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış gerçeklik; sanal nesnelerin gerçek zamanlı olarak, gerçek dünyaya yerleştirilmesidir. Yapay zekâ desteğiyle hayata geçirilen bu teknoloji, fiziksel ortamda etkileşimli bir dijital arayüz oluşturur.

Başka bir ifade ile AR teknolojisi: Bilgisayarda hazırlanan grafik, görüntü ve ses gibi unsurlarla fiziksel ortamlar meydana getirilmesi, kullanıcılara o hissiyatın yaşatılmasıdır.

Sanal dünyayı gerçek dünyayla buluşturan AR teknolojisi, fiziksel dünya ile daha farklı ve güçlü etkileşim kurmayı sağlar. Fiziksel dünyaya entegre edilen yazılımlar eşsiz bir deneyim sunar. Artırılmış gerçekliği kullanabilmek için AR teknolojisini destekleyen uygulamalara ihtiyaç vardır.

Bu teknolojide gerçek görüntüler sanal nesnelerle birleştirilir. Animasyon, afiş, billboard ve benzeri pazarlama araçlarında geniş bir yer tutan artırılmış gerçeklik, reklamcılık sektöründe yaygın kullanıma sahiptir.

Emlak, turizm, alışveriş, sağlık, video, oyun gibi sektörlerde karşımıza çıkan bu teknoloji, sanat merkezlerinde ve müzelerde de sıklıkla tercih edilir.

Artırılmış Gerçeklik Nasıl Çalışır?

Bunun için ilk olarak, çevreyi taratmanız gerekir. Artırılmış gerçeklik yazılımı, kamera vasıtasıyla etrafı haritalandırır, çevredeki nesneleri ve bulunulan zemini algılar. Bu doğrultuda sanal öğeler sunarak AR deneyiminden yararlanmanızı sağlar.

Örneğin, sanal gerçeklik sayesinde bir masanın üzerini oyun alanı olarak belirlemeniz ve burada oyun oynamanız mümkündür.

Artırılmış Gerçeklik Avantajları

 • Potansiyel müşterilerinize ürünlerinizi deneme olanağı sunar.
 • Kullanıldığı her alana dinamizm ve enerji katar.
 • Gerçek dünyadaki ortamı gözlük, telefon ve tablet gibi cihazlarla
  ayrıntılı bir şekilde görme şansı tanır.
 • Eğitim alanında zengin materyal çeşitliliği oluşturur.
 • Simülasyon uygulamalarının verimliliğini artırır. Örneğin bir
  cerrah, gerçekleştireceği operasyonu simüle ederek ameliyatın –deyim
  yerindeyse- provasını yapabilir. İnşa edilmesi planlanan bir binanın
  yapım süreci simülasyon uygulamasıyla adım adım önceden
  görüntülenebilir.

Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Farkları

Artırılmış gerçeklik uygulamaları mobil uygulamalarla benzerlik gösterir. Kolay kullanıma sahiptir. Sanal gerçekleklikte ise duyduklarınızı ve gördüklerinizi kontrol edecek bir mekanizma gerekir.

AR dünyası, hem sanal unsurlar hem de gerçek varlıklar barındırır. VR yani sanal gerçeklik teknolojisinde deneyim, tamamen simülasyon (sanal dünya) içerisinde yer alır.

Neden Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Kullanmalısınız?

 • Ürünlerinizin tanıtımını daha iyi yapabilirsiniz.
 • Dönüşüm oranlarınız ve satışlarınız artar.
 • Müşterilerinize ürünlerinizi ev konforunda detaylı olarak yakından inceleme ve ürünlerle etkileşime girme fırsatı sunarsınız. Gerçek tasarım ve gerçek boyutlar, kullanıcıların ürünle ilgili ince ayrıntılara vâkıf olmasını sağlar.
 • Müşterileriniz, bir kıyafetin kendi üzerinde nasıl duracağını veya bir mobilyanın dekorasyonuna nasıl uyum sağlayacağını AR teknolojisi sayesinde kolaylıkla anlayabilir. O ürün gerçekten bulunduğu ortamdaymış gibi, bizzat deneyimleyerek daha doğru karar verir.
 • Ürünlerinizi yakından görmek, akıllardaki soru işaretlerini giderir ve ürüne duyulan güveni artırır. Böylelikle e-ticaret sitelerinde sepet terk edilme oranları azalır.
 • Online alışveriş deneyimini ilginç ve eğlenceli bir hâle getirirsiniz.
 • Hedef kitlenizde etki uyandırır, onları satın almaya daha kolay ikna edersiniz.
 • İşletmenizin daha çok kâr elde etmesi ve müşteri portföyünü genişletmesi mümkün olur.
 • Markanızın prestijini ve bilinirliğini artırırsınız.
 • Hedef kitlenizle aranızdaki duygusal bağı güçlendirir ve memnuniyet oranını yükseltirsiniz. Sadık müşteriler edinirsiniz.

Artırılmış gerçeklik ile tüm bu avantajlara sahip olmak için 07Pixel ile çalışmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Yeni nesil teknolojilerle daha çağdaş bir işletmeye sahip olabilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.