Blog

E-ticarette Mobilya Satmak İçin Tavsiyeler

Dijital dünya beraberinde e-ticaret ile mobilya satışlarını da getirmektedir. Bu aşamada en önemi hususlardan biri satışların nasıl yapılacağı kadar tüketiciyi almaya teşvik etmektir.  Ürünlerin reklamından, tanıtılması ve pazarlanmasına kadar geçen süreçte ele alınması gereken önemli hususlar aynı zamanda mobilya markanızın geleceğini oluşturur. Böylelikle e-ticarette mobilya satmak için tavsiyeler ihtiyacınız olan hususlar topluluğu olabilir.

E-Ticarette Mobilya Nasıl Satılır?

Mobilyaları doğal olarak insanlar her gün kullanmaktadır. Öyle ki bu mobilyalar kullanıcının tarzı ve kişiliğini ifade eder. Ancak bütçe ve ekonomi açısından belli bir kesim sığ şartlarda mobilya alımı yapmaktadır. Bu sebeple kaliteli ürün aramasının yanında ekonomik olması için çaba sarf etmektedir. Özellikle bu sebepten çevrimiçi mobilya satmayı öğrenmek harika bir iş fikridir. Öyle ki günümüzde milyonlarca kişi mobilya alımı için online alışveriş yapmaktadır. Özellikle e-ticarette mobilya satışı yapabilmeniz için;

  • Göz alıcı bir marka hazırlayın
  • Logo ve kimlik oluşturun
  • Benzersiz ürünler üretin
  • Ürünlerinizin fotoğraflarını çekin
  • E-ticaret internet sitesi açın
  • Ürünlerinizin tanıtımı ve ayrıntılarını sitenizde yayınlayın
  • Sosyal medyadan tanıtımlar ve reklamlar satın alın
  • Benzersiz blog sayfaları oluşturun
  • Seo Şirketleri ile danışmanlık hizmetleri alın

 

Ayrıca, çevrimiçi mobilya satmaya başlamanın birçok yolu vardır. Kendi fikirlerinizi tasarlayabilir veya inşa edebilir ve pazarlayamaya başlayabilirsiniz. Mobilya pazarı büyük şirketlerle doludur. Bu aşamada büyük bir rekabetin içerisinde kendinizi bulursunuz. Ancak müşterilerinizin isteklerine göre özel olarak yapılmış benzersiz, el yapımı ürünler yaratmayı ve satmayı tercih ederseniz satışlarınız artış gösterir. Tamamen özgün ve sizin tasarladığınız ürünler dikkat çekici olabilir. Bu anlamda reklam, tanıtım ve e-ticaret siteleri ile mobilyalarınıza yeteri kadar alıcı bulabilirsiniz.

Göz Alıcı Bir Mağaza Hazırlayın

Göz alıcı bir marka tasarlayın. Özel bir logo ve marka kimliği oluşturun, ardından markanızın her zaman tutarlı olduğundan emin olun.

Yüksek kaliteli fotoğraflar çekin. İyi ürün fotoğrafları çok önemlidir. Müşteriler mobilyaları bizzat göremedikleri ve hissedemedikleri için, ne aldıklarını anlamaları için fotoğraflarınızın net ve ayrıntılı olması gerekir.

Karşı konulamaz ürün açıklamaları yazın. Çoğu zaman, ürün açıklamalarınız bir satış yapabilir veya bozabilir. Parçalarınız hakkında net olun. Hangi malzemelerden yapıldıkları, neden özel oldukları ve onları rakiplerinizden ayıran özellikleri açıklayın.

Bir pazarlama ve satış hunisi oluşturun. 07pixel  trafik almanıza ve ziyaretçileri müşterilere dönüştürmenize yardımcı olacak tonlarca araç ve uygulamaya sahiptir. E-posta ile pazarlama , SEO , pop-up’lar ve bağlılık programları gibi stratejileri göz önünde bulundurun .

Yüksek çözünürlüklü görüntüler çekin

Yüksek kaliteli görüntüler, müşterilerin parçalarınızı evlerinde hayal etmelerine yardımcı olabilir. Net fotoğraflar, ürün açıklamalarında listelediğiniz boyutların yanı sıra müşterilerin bir ürünün ölçeğini anlamasına da yardımcı olur. Böylelikle mobilya fotoğrafçılığında size yardımcı olacak bazı ipuçları:

Aydınlatmayı doğru yapın

Doğal aydınlatma, iyi fotoğrafçılık için çok önemlidir. Alanda bol miktarda doğal ışık olduğundan emin olun veya görüntünün kalitesini iyileştirmek için bir aydınlatma kiti kullanmayı düşünün.

Bir Hikaye Anlatın

Bir hikaye anlatmak için görseller ürün açıklamanızla uyumlu olmalıdır. Görselinizde ürünün kimler için olduğunu, nasıl kullanılabileceğini veya yerleştirilebileceğini ve ne tür ek ürünlerin onu tamamlayabileceğini vurgulamaya çalışın. Eseri doğal olarak bulunma olasılığının en yüksek olduğu bir alanda  sahnelemek mantıklıdır. Ürünü fiilen kullanan kişilerin resimlerini eklemek de değerli bir bağlam sağlayabilir.

3D Görüntüleri Ekleyin

İnternet ile dijital platformda mobilyalarınızı gösterecek ve tanıtacak 3D modeller uygun olur. Mobilya mağazası sahiplerinin ürünleri sergileyen 3B modeller ve videolar yüklenmesi avantajlar sağlar. Bu durum müşterinizin mobilyalarınızı farklı açılardan görebileceği anlamına gelir ve bu da mobilyanızın kendi alanına uygun olup olmadığını belirlemesini kolaylaştırır.

Yakın çekimler değerlidir. Yakın çekim, müşterinizin ürünün kalitesini ve ayrıntılarını anlamasına yardımcı olacaktır. Bir kanepenin kumaşındaki dokuyu veya bir karyolanın metal aksamındaki detayları yakalayın.

Ölçek çok önemlidir. Müşteriniz, öğenin boyutu ve şekli hakkında bir fikir edinmek isteyecektir. Dolaplar ve çekmeceler gibi diğer dekor öğeleriyle doğal yerleşiminde  fotoğrafını çekin.

Mobilya işinizi tanıtın

Ürünleriniz, çevrimiçi mağazanız ve kullanıma hazır fotoğraflarınız ile mobilya işinizi pazarlamaya odaklanabilirsiniz.

Hedef kitlenizin ilgisini çekme olasılığınızın en yüksek olduğu yeri düşünerek başlayın. Kendinizi genç kitlelere hitap eden modaya uygun, modern bir mobilya markası olarak tanıtmak istiyorsanız, Instagram ve benzeri sosyal medya platformlarında başarılı olmanız muhtemeldir. Tasarım mobilyaları satan bir çevrimiçi mağaza, yüksek harcama yapanları hedefleyen Facebook reklamları yayınlamayı düşünebilir.

Pazarlama Teknikleri

Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi mobilya sektöründe e-ticaret ve klasik yöntemlerde pazarlama teknikleri büyük önem taşımaktadır. Özellikle dijital dünyada var olmak ve pazardan pay alabilmek için 07pixel sizlere bu anlamda ekonomik ve hızlı çözümler sunmaktadır.

E-posta pazarlaması

E-postalar potansiyel müşterileri satışa dönüştürebilir ve tekrarlanan müşteriler yaratabilir.

İçerik Pazarlaması

Mobilya hakkında yazmak, videolar üretmek ve yayınlar paylaşmak, arama motorlarında görünürlüğünüzü artırırken bir düşünce lideri olarak konumlanmanıza yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı reklamcılık

Müşterilere postayla broşürler ve özel teklifler göndermek, özellikle eski koleksiyon parçaları gibi özel ürünler satan bazı reklam verenler için yararlı olabilir.

E-ticarette mobilya satmak için önemli olan, ilerledikçe öğrenmeye devam etmektir. Başladığınızda mükemmel olmayacaksınız. Ancak açık fikirli olduğunuzda ve uyum sağlamaya istekli olduğunuzda, zaten başarıya hazırsınız demektir.

Bu tür hizmetleri en iyi şekilde almak için 07Pixel‘i ziyaret edebilirsiniz.