Blog

Seo’nun faydaları nelerdir?

İnternet ile dijital ortamlarda aranılır marka olmanın en uygun yolu olması nedeniyle Seo’nun faydaları nelerdir sorusuna yanıtlar aranmaktadır. Seo dijital dünyanın arama motorlarındaki en önemli parçası olmaktadır. Bu sayede markanız en uygun fiyatlarla reklam yapma olanağı sağlar.

SEO Faydaları Nelerdir?

SEO’nun açılımı arama motoru optimizasyonudur. Bu sayede internet sitenize ziyaretçi çeker. Gelen ziyaretçi arama motorlarındaki sıralamanızı en iyi şekilde iyileştirmektedir. İnternet siteleri benzeri olmayan yüksek kaliteye sahip içeriklere sahip olmalıdır. Bu aşamada ihtiyacınız olan çalışmalar sizin internet sitenizi takip eder, başka internet sitelerinden bağlantılar alır, bulunduğu bölge ile arama varlığını artırmaktadır. Seo’nun faydaları özetle şu şekilde sıralanabilir;

 • Arama motorlarında daha çok görünmenizi sağlar
 • Daha fazla tıklama almanızı sağlar
 • Sitenizde kullanıcı deneyimini en iyi hale getirir
 • Kaliteli müşteri potansiyeli yaratmanızı sağlar
 • Marka görünürlülüğünü artırır
 • Markanızın güvenirliliği artırır
 • Satışlar ile kazancınızı artırır
 • Şirketinizi başarılı kılar
 • Rekabetlerde ön sıraya çıkmanızı sağlar
 • Mobil kullanıcılar için optimize eder
 • Uygun maliyetle reklam imkanı sağlar

Özellikle e-ticaret siteleri ile blog sayfalarının sahipleri arama motorlarında ön plana çıkmak için arama motoru optimizasyonu denilen SEO ile uğraşmaktadır. Bu aşamada profesyonel destek ve danışmanlıklar alınmaktadır. Alınacak danışmanlık ise doğru adreslerde olması gerekir. 07Pixel ile sizlere derinlemesine uzman SEO çalışmaları yaparken marka güvenirliliğini artıran adımları atıyoruz.

SEO Neden Önemlidir?

Dijital dünyada var olmanın en önemli aşaması olan SEO yüksek arama sıralamaları elde etmek için mutlaka sahip olunması gereken bir araçtır. Bu sayede web sitenizin içeriği geliştirilirken aynı zamanda doğru adımlar ile marka güvenirliliği ön plana çıkar. Aramalarda sık görünmek markanın en kolay reklamıdır.
SEO, arama motorlarını kullanan kişiler kadar arama motorları ile de ilgilidir. Her şey, görünürlüğü artırmak ve sunduğunuz ürün ve hizmetleri arayan müşterilerinizin işletmenizi bulmasını kolaylaştırmakla ilgilidir. Böylelikle var olan tüm arama motorlarında özellikle anahtar kelimelerde ön sıralarda çıkmanızı sağlar.
Görünürlüğü artırmak için, hedef müşterilerinizin çevrimiçi olarak ne aradığına, aradıkları çözümlere ve kullandıkları içerik ve anahtar kelimelere odaklanmalısınız. Rekabette öne çıkmak ve dönüşümleri iyileştirmek için web sitenizin arama motoru optimizasyonuna öncelik vermeniz gerekir. Bu öncelik ve yapmanız gerekenler için en önemli adım doğru adreslerden destek almaktır. Ofise ihtiyaç duymadan 7-24 çalışma imkanı veren internet sitelerinizin daha çok ziyaretçi çekmesinde önemli role sahiptir. Bu sayede siz uyurken dahi işletmeniz için çalışır, size kazandırır.
SEO, markanızı tanıtmanıza, farkındalık oluşturmanıza, kaliteli trafik çekmenize, kullanıcı deneyimini geliştirmenize, potansiyel müşterileri sadık müşterilere dönüştürmenize ve organik anahtar kelimeler için sürekli olarak üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca işletmenize hak ettiği doğru görünürlüğü sağlayacaktır.
Potansiyel kullanıcıların ne aradığını anlamak çok önemlidir. Kullanıcıların davranışları ve beklentileri zamanla değişebileceğinden, bu tek seferlik bir uygulama değildir. Aradıklarını sitenizde bulamazlarsa veya bulmakta zorlanırlarsa sitenizi hemen terk ederler. Hatta bir daha geri gelmeyebilirler. Google bile arama bilgilerini bulma ve doldurma yöntemini yeniden keşfetmeye devam etmektedir.
Google, bir siteyi ziyaret ederken iyi bir deneyim yaşayıp yaşamadıklarına karar vermek için bir sayfada veya sitede geçirilen süre, hemen çıkma oranı vb. dahil olmak üzere kullanıcı davranışını sürekli olarak izler. Bu, SEO‘daki en önemli Google sıralama faktörlerinden biridir ve göz ardı edilemez. Kısa bir süre için en iyi arama sonuçlarında yer alsanız, ancak sitenize gelen kullanıcıları etkilemeyi başaramasanız bile, arama sıralamalarınız zamanla zarar görür.

SEO Marka Güvenirliliğini Sağlar

07pixel dijital dünyada ihtiyacınız olan tüm hususlara anında çözümler sunan bir aranırlılığa sahiptir. Bu sayede işletmeniz ile markanızın görünürlülüğünü artırmak için adımlarını en doğru şekilde ve kalıcı olarak atmaktadır. Sektörde çok ilgi görmenize, markanızın tanıtımı ile farkındalığına katkı sağlar. Sürekli atılması gereken stratejilerden olan SEO pazarlama aşamasında ihtiyacınız olan stratejilere odaklanır. Bu aşamada güçlü bir SEO stratejisi değerlendirme, dönüşüm sağlamak için listenin zirvesinde yer almanızda yardımcı olmaktadır.
Google’da üst sıralarda yer almak, arama motorunun sizi alakalı, yararlı ve gerçek bir içerik kaynağı olarak görmesi ve çalışan diğer sitelere tercih etmesi anlamına gelir. SEO alanınızdaki diğer saygın sitelerden geri bağlantı alma, sayfadaki içeriği optimize etme, tarama hatalarını ve bozuk bağlantıları belirleme, sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli uygulamalarla sitenizin otoritesini oluşturmada en önemli araç olmaktadır.

Web sitenize profesyonel SEO hizmeti almak isterseniz 07Pixel ekibi ile çalışabilirsiniz!