Blog

Dükkan Açmadan İnternetten Satış

E-ticaret Sitesi Yaptırmadan Önce Pixel Yazılım Hizmetlerine danışın

Teknolojinin bir hayli gelişim göstermesi insanların dükkan açmadan internetten satış nasıl olur, nasıl yapılır gibi detayları araştırmasını beraberinde getirdi.Her ne kadar çok karlı bir iş gibi gözleniyor olsa bile belirli adımlara dikkat etmek gerekir. İlk olarak süreci ikiye bölmek gerekir ve ilk adımda hangi ürünlerin satılacağına karar vererek nasıl bir yol izleneceğini belirlemek gerekir. Birinci adımın şekil almasının hemen ardından nasıl hayata geçirileceğine karar vermek gerekir.

Eğer dükkan açmadan internetten satış yapmak isteniyorsa e-ticaret hakkında birçok adımın planlanması gerekir. İlk olarak bir şirketi olmayan kişilerin şirket kurarak adımlarına başlaması gerekir. Şirket açmak online satışların resmi hale gelmesine ve kişilerin vergi mükellefi olmalarını sağlayacaktır. Bir şirket sahibi olan kişi vergi mükellefi olmasının ardından e-ticaret sitesi işine rahatlıkla girebilecektir.

İnternetten ürün satışı yaparken güvenli bir altyapı seçilmeli ve sitelerin kurulum aşamasına geçilmelidir. Sitelerin kurulumu sırasında tasarım, ödeme ve kargo hizmetlerine göre tüm detaylar planlanmalıdır. E-ticaret sitelerini kısa süre kurmak ve satışa başlamak için ürün satışlarının nasıl yapıldığı hakkında detaylı araştırma gerekmektedir.

İnternetten Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

İnternetten ürün satışı nasıl yapılır sorusunun karşısında belirli adımlar yer almaktadır. Bu adımlar;

 1. İş planı kurmak
 2. Sermaye ile bütçenin planlamasını yapmak
 3. Şirketi olmayanların şirket açması
 4. E-ticaret sitesi kurarken gerekli detayları öğrenmek
 5. Gelişmiş ve güvenli altyapı seçmek
 6. Alınacak e-ticaret hizmetlerinin neler olduğunu belirlemek

E-Ticaret Sitesi Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dükkan açmadan e-ticaretle satış yapmak için e-ticaret sitesi kurulum aşamalarına dikkat etmek gerekir. Bu noktada;

 1. Hangi ürünler satılacak belirlenmelidir.
 2. Doğru alan adı seçilmelidir. Alan adı seçimleri sırasında kısa, akılda kalıcı ve net olmasına özen göstermelidir. Ne kadar basit, kolay ve dikkat çekici olursa o kadar iyi olacaktır.

İnternet Ürün Satışında Alternatif Ödeme Yöntemleri

İnternet ürün satışı alternatif ödeme yöntemleri belirlenmelidir. Farklı ödeme seçeneklerinin yer alması tüketici profiline daha iyi hitap edilmesine yardımcı olacaktır. Sitelerde yer alması gereken ödeme seçenekleri;

 1. Kredi kartı
 2. Kapıda ödeme
 3. Havale / EFT
 4. Mobil ödeme gibi birçok seçenek yer alabilir.

Özellikle kredi kartları online alışverişlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu yüzden kredi kartı ödemeleri sırasında bankalardan tek tek sanal pos alınabileceği gibi ödeme kuruluşları ile anlaşma sağlanarak tüm bankaların sanal posu tek seferde müşterilere sunulması gerekir.

Dükkan Olmadan İnternet Satışında Kargo Seçenekleri

Dükkan olmadan internet satışında kargo seçenekleri en önemli süreç olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Kargo hizmetleri online alışverişin temelini oluşturur. Tedarik, nakliye ve teslimat süreci ne kadar hızlı ve sorunsuz meydana gelirse müşteri memnuniyeti o kadar iyi olacaktır. E-ticaret sitelerinde kargo seçeneklerini göstermek müşterilerin ürün satın alırken daha istekli olmasını sağlayacaktır. En çok da ücretsiz kargo alternatiflerinin yer alması itici güç görevini barındıracaktır.

Online Mağazaların Tanıtımları

Online mağaza kurulumları ardından en önemli süreç ürünler ile hizmetlerin doğru araç ve aracılar ile tanıtımlarının sağlanmasından geçer. Ne kadar kaliteli reklam verilirse o kadar geniş kitlelere hitap edecektir. Online mağaza dijital pazarlama süreçlerinin en etkili adımıdır. Tanıtım yolları incelenecek olduğu zaman;

 1. Sosyal medya araçlarından yardım almak
 2. Arama motoru optimizasyonu SEO’dan destek almak
 3. E-posta pazarlamasının iyi yapılması
 4. Ücretli reklamlardan destek alınarak daha hızlı ve iyi olmasına yardımcı olacaktır.