Blog

Facebook’ta Kitlenizi Büyültmek İçin Ne Yapmanız Gerek?

İşletmeniz için Facebook’ta sayfanızı açtıktan sonra en önemli husus insanların sizi takip etmelerini sağlamak olmalıdır. Ne kadar çok takip eden ve beğeni sayısı artarsa işletmeniz için etkileşim o kadar fazla olacaktır. Özellikle Facebook’ta kitlenizi büyütmek için yapmanız gereken hususlar hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekir.

Facebook ile sayfanızı tanıtan ve kitlenizi artıracak hususlarda en önemlisi danışmanlık hizmeti almaktır. Özellikle e-ticaret sitelerinin kurulması, pazarlanması, SEO çalışmaları ve aranabilirliğinin artırılması açısından ihtiyacınız olan destek 07pixel.com olarak verilmektedir. Böylece işinizi büyütmenin yolu ile size ihtiyaç olan tüm hususlarda profesyonel bir katkı yapmış olunmaktadır.

Facebook Kitlesi Nasıl Artırılır?

Facebook ile sayfanızın ve kitlenizin artırılmasında belli başlı hususlar söz konusu olmaktadır. Bunlar;

  • Sık güvenilir gönderi yapın.
  • Sayfanızı beğenmeye davet edin.
  • Facebook gruplarında sayfanız olarak yayınlayın.
  • Hedefine uygun reklamlar yapın.
  • Hedefinize uygun gönderiler paylaşın.
  • Harekete geçiren mesajlar göndermek olur.
  • Canlı Yayınlar düzenleyin.
  • E-postalara imzanızı ekleyin.

Sık ve Güvenilir Bir Şekilde Gönderi Gönderin

Sayfanızı ilk oluşturduğunuzda, sayfaya olabildiğince sık gönderi göndermek önemlidir. İyi bir başlangıç ​​noktası günde bir kezdir. Bu şekilde, gönderilerinizi sık sık gören kişilerin etkileşim kurma olasılığı daha yüksektir. Ancak, insanların beslemelerini gönderi bombardımanına tutmak da istemezsiniz, bu nedenle daha fazla gönderi paylaşmayı düşünüyorsanız günde 2 gönderiyi geçmeyin.

 İnsanları Sayfayı Beğenmeye Davet Edin

En başta, arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz gibi insanları sayfanızı beğenmeye davet etmek en iyisidir. Özellikle Facebook sayfanızda zaten çok sayıda arkadaşınız varsa, onları davet ettiğinizde sayfanıza bakma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Kaç kişiyi davet ettiğinize bağlı olarak bu yöntemle ilk 100-200 beğeninizi kolayca alabilirsiniz.

 Gruplarda Sayfanız Olarak Yayınlayın

Sayfanızın hedef kitlesini artırmanın bir başka harika yolu da, sayfanız olarak alakalı bir Facebook grubunda paylaşım yapmaktır.

Hedefli Reklamlar Kullanın

Facebook reklamları, herhangi bir işletme sayfası için harika bir kaynaktır. Sosyal medya devi, reklamları alakalı kitlelere hedeflemede son derece verimli olmasıyla tanınır. Facebook’un Hedef Kitle Analizi aracını kullanarak ne tür insanların sayfanızı beğendiğini ve sayfanızla etkileşim kurduğunu görebilirsiniz.

Hedef Kitlenize Uygun Gönderiler Yapın

Sayfanız belirli bir yaş aralığındaki insanlar arasında popülerse, gönderilerinizi onlara ulaştırmak isteyeceksiniz. Örneğin, sayfanız 18-25 yaş aralığındaki insanlardan daha fazla etkileşim alıyorsa, daha genç bir grupta yankı uyandıran bir dil kullanmak isteyeceksiniz.

Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Harekete geçirici mesaj, hedef kitlenizi gönderiniz veya sayfanızla etkileşime geçmeye teşvik eden basit bir ifadedir. İnsanlardan görüşleriyle birlikte gönderiye yorum yapmalarını veya bir anket yapmak için belirli Facebook tepkilerini kullanmalarını isteyebilirsiniz

Sayfanızı E-posta İmzanıza Ekleyin

Hali hazırda markanızın web sitesinde veya diğer sosyal medya sitelerinde Facebook sayfanıza bağlantı veriyor olabilirsiniz, ancak e-posta da sayfanızı bağlamak için harika bir yerdir. İnsanlarla düzenli olarak iletişim kuruyorsanız, bu bağlantı birkaç beğeni daha kazanmak için harika bir yol olabilir.

Facebook’ta Canlı Yayına Geçin

Facebook’ta Canlı yayına geçtiğinizde, sayfanızdaki izleyicilere canlı yayın yapıyorsunuz ve insanlar oturum sırasında Canlı videonuzla etkileşime geçebilecek. Bu içerik biçiminin popülaritesi artıyor ve Facebook, insanların Canlı videoları yayınlanırken izleme olasılığının üç kat daha fazla olduğunu göstermektedir.

Facebook Kitlenizi Büyütmek

Sosyal medya, bir işletmeyi veya organizasyonu büyütmek için en iyi araçlardan biridir. Bu platformları doğru kullanmanın yolunu bildiğiniz zaman, kitle tabanınız katlanarak artabilir.