Blog

Kurumsal Site Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pixel Kurumsal sitede dikkat edilen Noktalar

İyi bir kurumsal web sitesinin uzun zamandır bir şirket hakkında kesin bilgi kaynağı olması ve tüketicilerin şirket hakkında öğreneceği ilk yer olması bekleniyordu. Bazıları hala buna inanıyor.

Tamamen yeniden tasarlanmış kurumsal web sitelerine yönelik bu paradigma değişimi, bir dizi faktör tarafından destekleniyor. Kullanıcılar yirmi birinci yüzyılda web sitelerinden daha fazla değer elde ediyor. Başyazılara ve sosyal medyaya her şeyden daha çok önem veriyorlar ve zihin farkındalığına odaklanıyorlar. Sonrasında ise, doğal olarak daha ulaşılabilir hale geliyorlar.

Oyunun kuralları geliştikçe, tüm oyuncuların da adapte olması gerekiyor. Yoksa yok olmalarına artık kesin gözüyle bakılıyor. Öyle görünüyor ki, ister mevcut ister planlanmış olsun, kurumsal web sitenizin hedeflerini yeniden gözden geçirmenin zamanı geldi.

Öncelikle kurumsal bir web sitesine neden ihtiyaç duyduğunuzu düşünün

“Kurumsal web sitesi” terimi, çok çeşitli web sitelerini ifade eder. Yine de hepsinin ortak bir amacı var. Sunduğu ürünler ve alt markalardan ziyade bir markayı tanıtmak. Bu, haftada yedi gün, günde 24 saat çalışmak üzere kişisel bir asistan veya bir iş geliştirme yöneticisi tutmaya benzer.

Kurumsal bir web sitesi oluşturmanın sayısız nedeni vardır ancak öncelikle şirketinize hangi amaca hizmet ettiğini belirlemelisiniz. “Çünkü her kuruluşta bir tane olmalı” gibi cevaplar mantıklı olmayacak ve daha yaratıcı bir şey bulmanız gerekecek. İşin özü basittir. Belirli bir neden için bir şey yaratıyorsanız, bu amaç kurumsal bir web sitesi tasarımıyla gerçekleştirilmelidir.

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Ana hedefiniz hissedarları ve ortakları finansal başarılarınız hakkında bilgilendirmekse, web siteniz müşterileriniz tarafından pek iyi karşılanmayacak olan dillerini konuşmalıdır. Başka bir deyişle, “Yatırımlar” sayfası, ziyaretçilerin beklentilerini karşılayacak şekilde daha resmi bir tarzda yazılmalıdır, ancak içeriğin veya sunumun sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmez. Web sitenizin birincil hedef kitlesi basın ve kitle iletişim araçları ise, içerik farklı olacaktır. Bir ekip sayfası, firmanın sıkı çalışmalarına ve yenilikçi fikirlerine değer verdiğini ve onları tanıdığını gösterecektir. Çalışanlar büyük olasılıkla şirketin en son haberleri ve diğer çalışanlara sağlanan faydalar hakkında bilgi arayacaktır.

Sonuç olarak, gelecekteki kurumsal web sitenizin içeriği ve stili, hedef kitlenizin gereksinimlerine göre şekillenecektir. Sonuç olarak, web sitenizi kimin ziyaret etmek istediğinizi bilmek ve onlara tam olarak aradıklarını sağlamak çok önemlidir.

Web sitenizin değerini anlayın

Kurumsal web siteleri sayesinde müşteriler zamandan tasarruf edebilir ve bir firma, ürün ve hizmetleri hakkında benzersiz bir bilgi kaynağı elde edebilir. Yatırımcılar, bir şirketin yatırım yapmaya değer olup olmadığını belirlemek için gerekli tüm bilgileri toplayabilmekten kazançlı çıkar. Okuyucular, web sitenizde firmanız hakkında önemli ve ilgi çekici haberler gördüklerinde medyaya ilgi duyarlar. Son olarak, ek satın almalar, yatırımlar ve medya tanıtımları size yardımcı olur.

En başarılı markalar, diğer markaların müşterilerinin işletmelerini yöneten firmalarla ilgilenmediğini fark ettikleri için böyle oldular. Müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklananan ve onların hayatlarına değer katmayı hedefleyen firmalar için müşteri sadakati ve bağlılığı her zaman artıyor.

Konsept Oluşturma

Şimdi fikirlerin nasıl gerçeğe dönüştürüleceğini bulmanın zamanı geldi. Bir kurumsal web sitesinin işe yaradığı yer burasıdır. Bir tasarımcının hizmetlerinden yararlanın ve bu bölümde onunla birlikte çalışın.

Tasarım-düşünme tekniği, bir web sitesinin çözmesi gereken hedefleri ve zorlukları tanımlamayı içerir. Yeni tasarım düşüncesi trendi, bir dereceye kadar modern, endüstriyel bir çağı yansıtıyor. Bazı kurumsal web siteleri, temiz ve basit bir kurumsal web sitelerinin harika bir örneğidir. Bunları araştırıp bulabilirsiniz. Yapacağınız bu değişimler ve bilincinde olduğunuz konular kurumsal web sitesi açarken, şirketi yeniden markalaştırma ve misyonunu değiştirme girişimleriyle ilgilidir. Sadece dünya çapında nasıl görüldüğü açısından değil, aynı zamanda kendini nasıl algıladığı açısından da çok önemlidir.