Blog

Web Sitenizde Neden Blog İçerikleri Paylaşmalısınız?

İnternet sitelerinin sayısında sürekli artışlar yaşanmasının yanında e-ticaret firmalarının kendi sitelerinde blog yazıları yayınlaması zorunluluk haline geldi. İrili ufaklı bütün işletmeler kendi sektörüne uygun olan blog yazıları ile ziyaretçilerine bilgiler aktarmaktadır.

İnternet sitelerinin sayısında sürekli artışlar yaşanmasının yanında e-ticaret firmalarının kendi sitelerinde blog yazıları yayınlaması zorunluluk haline geldi. İrili ufaklı bütün işletmeler kendi sektörüne uygun olan blog yazıları ile ziyaretçilerine bilgiler aktarmaktadır.

Bu bilgilerin içeriği kadar sektörünüze de faydaları bulunur.

Blog yazmak yalnızca web sitesi trafiğini artırmakla ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel müşterilerinizle güven oluşturmanıza da yardımcı olmaktadır. Özellikle ticari bloglar ön plandadır. Böylelikle bir web sitesinde blog içerikleri paylaşmakla elde edeceğiniz avantajlar şunlardır;

  • Sitenize trafik çeker
  • Sosyal Medya Paylaşımlarda kullanımı mümkün olur
  • Ziyaretçilere satın almanın yolunu açar
  • Uzun vadeli pozitif sonuçlar verir
  • Şirket haberleri ve kampanyalarını duyurur.

Ticari bloglama nedir?

İşletme blogları, işletmenize daha fazla çevrimiçi görünürlük sağlamak için bloglamayı kullanan bir pazarlama taktiğidir. Bir işletme blogu, işletmenin büyümesini desteklemeye yardımcı olan bir pazarlama kanalı olmaktadır.

Blog yazılar paylaşmanın özellikle ziyaretçi çekmede faydası bulunmaktadır. Bloglar ile arama motorlarında daha çok aranılan ve bulunan sayfalar sayesinde gelen ziyaretçiler aynı zamanda potansiyel olarak müşteri konumuna geçmektedir.

Ziyaretçiler şirket ismini doğrudan tarayıcılarına yazabilirler. Ancak bu zaten sahip olduğunuz bir izleyici kitlesi içindir. Zaten sizin kim olduğunuzu bilirler. Ancak sizi henüz bilmeyen ve tanımayan kişiler ile ziyaretçilerin sayfalarınıza gelmesine neden olur.

Blog Yazıları Müşteri Kazandırmaktadır

Ne zaman bir blog gönderisi oluşturup yayınlasanız, web sitenizde dizine alınmış bir sayfa daha olmaktadır. Bu durum arama motoru sonuç sayfasında görünmeniz ve organik aramada web sitenize trafik çekmeniz için bir fırsat daha anlamına gelir.

Organik olarak ziyaretçi çekmenin bir diğer yolu ise SEO çalışmaları yapmaktır. Bu anlamda firmanızın çok daha iyi yerlerde ve sıralamalarda çıkması için alacağınız bu hizmet aynı zamanda işletmenizin kuruluşu, tanıtılması, soysal medya hesapları gibi bir dizi profesyonel hizmetlerden geçer. Bu anlamda en doğru hizmeti alacağınız adres 07Pixel sizlere muhteşem fırsatlar sunmaktadır. Öyle ki reklamlarınızdan tanıtımınıza kadar bir dizi hizmet ile işletmenizin kalitesi artar, ziyaretçisi ve müşterisi artar. Bunlara bağlı olarak kazancınız da artmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarında Yayınlayın

e-ticaret firmanız için yapmış olduğunuz blog yazıları işletmenizin bir anlamda yüzü olmaktadır. Özellikle güvenilir bilgiler içeren yazılar sizi ve işletmenizin sosyal medya ile tanınmasında öncülük eder. Özellikle en çok kullanılan Twitter, LinkedIn, Facebook, Pinterest ağlarında paylaşılan içerikler oluşturmak henüz sizi keşfetmeyenler için fırsat olmaktadır.

Ziyaretçi Trafiği Müşteriye Dönüşebilir

İnternet sitenizdeki blog yazıları ile bol ziyaretçi almaya başlayan sayfanız bu aşamadan sonra ziyaretçiye müşteriye dönüştürebilir. Artan ziyaretçi trafiği artan satışlar demektir. Aynı zamanda en ucuz yapılan reklam çeşidi diyebileceğimiz bloglar her yeni gönderi ile daha çok ziyaretçi çeker. Gelen ziyaretçiler ile birlikte kişileri hareket geçiren mesajlarınız kazancın kapısını aralamaktadır.

Uzun Vadede Pozitif Sonuçlar Veriyor.

En iyi işletme blogları, okuyucularının ve müşterilerinin sahip olduğu ortak soruları yanıtlar vermektedir. Özellikle hedef kitleniz için sürekli olarak değerli içerik veya makaleler oluşturursanız, bu sizi onların gözünde bir endüstri lideri veya otoritesi haline getirecektir.

Bunun yanında kafası karışmış bir müşterinin durumunu düzeltmek için yazdığınız eğitici bir blog gönderisini göndermenin etkisi inanılmaz derecede güçlü olmaktadır.

Bilgi Verici Blog Yazıları

Potansiyel müşterilerin, şirketinizdeki kişiler tarafından yazılan blog gönderileri aracılığıyla günlük sorularına yanıt bulduğunu varsayalım. Bu durumda, geçmişte onlara yardım ettiğiniz için, hatta sizden herhangi bir şey satın almakla ilgilenmeden önce, söyleyeceklerinize güvenerek satış sayfalarına girme olasılıkları çok daha yüksektir.

Derinlemesine açıklama veya belgelenmiş bir yanıt gerektiren belirli sorularla karşılaşan satış görevlileri, bir blog gönderileri arşivinden bilgi alabilir. Bu makaleler yalnızca satış sürecini, bir satış temsilcisinin varlıkları sıfırdan oluşturması gerektiğinden daha hızlı ilerletmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda satış görevlisini potansiyel müşteri için yardımcı bir kaynak olarak konumlandırır ve böylece güven oluşturmaya yardımcı olur.

İnternet ile e-ticaret sitelerinin yoğunlaşmasının ardından aranılan ürün ve diğer hususlarda bilgiler içeren blog yazıları sürekli karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda günlük olarak yazılan blog yazıları ile siteler daha ön planda kalır. Bu sebeple işletmeniz için oluşturduğunuz e-ticaret sayfalarının yanında mutlaka blog yazıları yayınlanmalıdır.